Promocja zdrowego trybu życia

Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory. Dieta dzieci powinna być zrównoważona odżywczo odpowiednio dla danego wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości. Chcemy, aby nasze dzieci były zdrowe oraz by poznały zasady dobrego odżywiania. Jednocześnie pragniemy pokazać im różnorodność smaków, barw i  form potraw, tak aby z chęcią sięgały po rozmaite posiłki. Dlatego tez na zajęciach koła kulinarnego „Palce lizać” utrwalamy dobre nawyki żywieniowe oraz zasady higieny. Przede wszystkim jednak przygotowujemy posiłki smaczne, świeże i ładnie podane, które zapewniają dzieciom wszystkie składniki pokarmowe niezbędne dla ich harmonijnego rozwoju. Obiady w naszym przedszkolu są bez glutaminianu sodu. Do słodzenia kompotów nie używa się białego cukru. Ponieważ jesteśmy przekonani o istotnej roli ruchu i  świeżego powietrza dla rozwoju psychofizycznego maluchów, nie mogło zabraknąć w naszej ofercie pozycji prozdrowotnych. Dlatego wiele zabaw i zajęć odbywa się na świeżym powietrzu (dysponujemy własnym placem zabaw!). Poza tym gimnastyka ogólnorozwojowa, korekcyjna i edukacja przez ruch, to stałe elementy wpisane w plan każdego dnia. Staramy się, by z ich twarzyczek nie schodził uśmiech, a dni spędzone u nas zostały zapamiętane jako jedne z najszczęśliwszych chwil dzieciństwa.

Wychowanie do odpowiedzialności za przyrodę.
Wychowanie ekologiczne powinno być procesem nie tyle uświadamiania, co unaoczniania wartości środowiska naturalnego. Najlepszą szkołą w tym względzie jest więc bezpośredni kontakt z przyrodą.   Dzięki temu w człowieku rodzi się miłość do wszystkiego, co żyje i nakłada na niego odpowiedzialność za życie na Ziemi.

W naszym przedszkolu uczymy życia w zgodzie z naturą, dlatego zamiast na specjalnych zajęciach, uczymy się ekologii podczas całego dnia i częstego kontaktu z przyrodą.

 Wiosną i latem dużo radości przyniesie nam na pewno własny ogródek w którym mali ogrodnicy posadzą kwiaty, warzywa i owoce. Będziemy uczyć się, jak je pielęgnować. Poza tym, podobno nic nie smakuje tak dobrze jak warzywa wyhodowane we własnym ogródku.